DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku" 23.01.2020 r. (czwartek) w godz. od 9:00 do 14:00.


Już po raz czwarty w naszej Szkole realizowany jest  projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”.

Już po raz czwarty w naszej Szkole realizowany jest  projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”.

Projekt adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież poznaje zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji na progu dorosłości. Do tej pory w projekcie wzięło udział blisko 200 tys. uczniów z całej Polski.

W ramach projektu „Lekcje z ZUS” uczniowie klasy IIe i IIr  zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym.

W trakcie czterech lekcji uczniowie poznali zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzieli  się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.

Opiekun: Alicja Echary

 

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM