Z ogromną dumą i radością informujemy, że nasza Szkoła zajęła I miejsce w projekcie „Dobrego Słowa ”, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Krakowie.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Pan Dariusz Domajewski uroczyście pogratulował i wręczył na ręce Pani Dyrektor ZSIŚiM Barbary Lesińskiej dyplom i nagrody rzeczowe. Do uczniów skierował wiele ciepłych słów, gratulując im wrażliwości i przypomniał o wadze bycia w zgodzie z samym sobą. Pan Dyrektor podkreślił znaczenie wszystkich działań, które zostały podejmowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, nie tylko w ramach tego Tygodnia Dobrego Słowa, ale także przez cały rok szkolny.

Należy podkreślić, że wszyscy uczący w Zespole przy ul. Ułanów 9 mają świadomość, że młodzież  kształcąca  się tu  w  różnych  zawodach,  po  ukończeniu  szkoły  będzie  miała w przyszłości kontakt z ludźmi reprezentującymi różny status społeczny i materialny, a także mającymi zróżnicowane oczekiwania wobec świadczących usługi. Dlatego kierunki w jakich kształcą się nasi uczniowie, wymagają nie tylko wiedzy, umiejętności i zdolności zawodowych, ale przede wszystkim empatii, zrozumienia i kultury osobistej.

Bo …, aby zostać fryzjerem, trzeba kochać ludzi

Aby być architektem i ogrodnikiem, trzeba być wrażliwym na piękno otoczenia

Aby być energetykiem, trzeba żyć w zgodzie z przyrodą i naturą, bo to służy całej ludzkości.

Aby pracować w reklamie, trzeba być estetą i budzić pozytywne emocje.

O naszym  otwarciu na drugiego człowieka i jego potrzeby świadczą liczne akcje charytatywne, które są systematycznie przeprowadzane od wielu lat. Przykładem tych działań może być pomoc pielęgnacyjno – fryzjerska świadczona osobom niepełnosprawnym, schorowanym, starszym, a także znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dodatkowo możemy pochwalić się skutecznością w czasie przygotowywania i przeprowadzania takich inicjatyw jak akcje „ Zakrętka”, Góra Grosza, Świąteczna Paczka, Pomoc Dzieciom

w Afryce. Powodzeniem zakończona została także zbiórka artykułów niemowlęcych dla Domu Samotnej Matki, zbiórka rzeczy do schroniska dla zwierząt, a to tylko niektóre z  działań podejmowanych przez młodzież naszej szkoły

Szczególne podziękowania należą się osobom propagującym  akcję „zostań dawcą szpiku kostnego”. Mamy nadzieją, że w przyszłości aktywność naszej młodzieży przełoży się na uratowanie czyjegoś życia.

Ponadto rozgrywki sportowe, warsztaty psychoedukacyjne, lekcje wychowawcze, spotkania z przedstawicielami  Straży Miejskiej, Policji, lekcje żywego słowa, to inicjatywy, które sprzyjają pozytywnym postawom.

Wszyscy cieszymy się z tak zaszczytnego wyróżnienia i faktu, że Komisja Konkursowa zauważyła i doceniła nasze działania. Pamiętajmy, słowa św. Jana Pawła II „Człowiek jest tyle wart ile może dać drugiemu człowiekowi”.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31