Open menu


Pierwsza grupa uczniów pracowała na Quinta Seniora Fernando. 

U pana Fernando wykonywali następujące działania: pierwszego i drugiego dnia zbierali plony kukurydzy oraz pakowali ją do magazynu. W następnych dniach zajmowali się odchwaszczaniem rabat bylinowych, upiększaniem terenu przydomowego, grabieniem liści aby gleba się nie zakwasiła. Młodzieży praca bardzo się podobała a gospodarz był nad wyraz miły dla naszych uczniów. Mimo krótkiego czasu pobytu na posiadłości Pana Fernando młodzi praktykanci bardzo związali się z tak przyjaznym człowiekiem.

Druga grupa uczniów pracowała w Mosteiro de Tibaes, gdzie zajmowali się zbiorem winogron, oczyszczaniem terenu dziedzińców bądź ogrodu z chwastów lub liści. Kompleks hotelowo - ogrodowy bardzo przypadł do gustu pracującej tam młodzieży.

Trzecia grupa młodzieży odbyła w pierwszym tygodniu praktyki w firmie Cores & Aromas.  Dziewczyny pracowały przy rozładunku i załadunku roślin do transportu. Wykonywały prace porządkowe na magazynie. Zajmowały się pielęgnacją różnorodnych kwiatów.

Opracowała Adrianna Fijałka

 

 

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30